PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109908}

Czarna Dalia

The Black Dahlia
5,9 22 751
ocen
5,9 10 1 22751
4,2 12
ocen krytyków
Czarna Dalia
powrót do forum filmu Czarna Dalia

Noir nie umarł.

użytkownik usunięty

Lekko zaniepokojony złymi recenzjami kupiłem sobie film, obejrzawszy stwierdzam ze smutkiem, że niechęć krytyków musi polegać na intelektualnej komplikacji tego dzieła. Nie twierdzę, że jest to pomnik twórczości filmowej, ale na pewno ciekawy "czarny" film, żywy dowód, że ten gatunek można wskrzesić w naszych "plastikowych" czasach. Czy fabuła nudzi? Nie, choć przypuszczanm, że znajomość książki mioże pomóc, ze względu na "skróty" myślowe - po prostu wtłoczono sporo treści w 2 godziny projekcji. O formie nie muszę pisać - to czysty de Palma, wykładnia warsztatu, kopalnia technik prowadzenia kamery, itd. Ogólnie wyższa półka, nie Arcydzieło, ale i nie nurt główny.

ocenił(a) film na 8

ZGADZAM SIE ŻE TEN FILM NIE BYŁ ZŁY MIAŁ SUPER ZDJECA I BYŁ BARDZO DOBRZE ZAGRANY I CHOCIAZBY POD TYM WZGLEDEM ZASŁUGUJE NA UWAGE NIE DZIWI MNIE ZE ODNIÓSŁ KLAPE JAKO TAKĄ ALE MIŁO JEST OBEJRZEC DOBRZE ZROBIONY FILM

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się, drugie Tajemnice Los Angeles to to nie są, ale te fatalne opinie są zdecydowanie przesadzone. Według mnie brakuje takich filmów, chciałbym żeby filmowcy częściej decydowali się na klimaty tego typu. Jeżeli ktoś ogląda uważnie, to nie musi się gubić w zawiłościach filmu (ja prawdę mówiąc bardziej poplątałem się w Tajemnicach L.A.) zwłaszcza że wszystko zostaje prędzej lub później wyjaśnione. Technicznie wszystko wygląda tutaj rewelacyjnie i jestem zdecydowanie na tak, jeśli chodzi o ukłon w stronę noir.

HerrDecadens

Może nie jest to film noir na miare "Sokoła maltańskiego", "Opowieści Hammetta czy "Jego typu kobiety", ale te opinie mnie wkurzają!...
No, ale nie można zapominac o tym, że żyjemy w czasach filmow w stylu "Piły 1, 2, 3 itd"...

ocenił(a) film na 9

Jedynie pragnę dorzucić mój jak najbardziej pozytywny głos. Szczególnie jeszcze raz podkreślić czystą formę i obraz, świetną atmosferę, bardzo dobre kreacje aktorskie.

Aleksia

nie jestem fanka tego rodzaju filmów ale obejrzałam
obejrzałam z ciekawosci konca ale nie z zapartym tchem
na drugi raz sie nie skuszę bo film po prostu jest za słaby, zbyt przewidywalny

delishya

[spoiler]
hehe przewidywalny do tego stopnia, że trudno było nie rozpoznać odstających uszu Swank w chwili zabójstwa Lee;p

msgamgee

co do uszu Swank, to się zgodzę. hehe... ale film ogólnie nie był przewidywalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones