PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120540}

Czarna Dalia

The Devil's Muse
6,0 96
ocen
6,0 10 1 96
Czarna Dalia
powrót do forum filmu Czarna Dalia

Podobno mordercy nigdy nie złapano a tą biedną piękną kobietę spotkała tak przerażajaca śmierć że włosy stają...

MilesQuaritch

No nieciekawie skończyła znaleziono ja przeciętą na pół i chyba brakowało w środku jakiś narządów. Nie poszło dziewczynie.

Kybele

Hej ale czy elisabeth Short to postać autentyczna?W powiesciach Jamesa Ellroya jest wiele nawiazan do tego ponurego wydarzenia , ale czy to jest tylko jego wymysl czy fakt autentyczny?Wiem też ze Ellroy napisal książke Czarna Dalia ( niestety jak na razie w Polsce nie wydana-w jego Tajemnicach L.A jest wiele odnosnikow nawet do śmierci E.S)Jak to jest w koncu?

MilesQuaritch

elizabeth short istniala naprawde i rzeczywiscie skonczyla w dwoch czesciach. jesli mowa o ellroyu, to proponuje wejsc na filmweb na strone filmu de palmy, bo ten akurat nie ma nic z powiescia ellorya wspolnego

machine6

Czarna Dalia Ellroya nie był w polsce wydana? Nieprawda, jakies wydawnictwo wydało ja w 1998 roku ( Alfa?) i książka od czasu do czasu pojawia sie na allegro, poza tym obecny wydawca Ellroya czyli wydawnictwo C&T przymierza sie do wznowienia jej , mniej wiecej w czasie premiery filmu - przynajmniej przed kilkoma miesiącami mieli takie plany.
Zabójstwo Elisabeth Short w swoim czasie było bardzo głosne- sprawy nie wyjaśniono, zabójcy nie schwytano,a powieść Ellroya bazująca na tym niewyjaśnionym, tajemniczym mordzie, mozna traktować mniej wiecej tak jak film Olivera Stonea JFK, który w podobny sposób zajmował sie zabójstwem Kennedyego.
Film De palmy nie ma nic wspólnego z powieścia Ellroya? Myslałem że to adaptacja tej powieści... Fakt, zajebiście nieudana, ale jednak adaptacja.

MilesQuaritch

tutaj zamieszczam zdjęcia zwłok Elizabeth. ostrzegam tylko, że dość drastyczne.

http://www.underworldtales.com/images/4.jpg - ciało
http://www.delmarwatsonphotos.com/images/samples/blackdahlia.jpg - twarz.

MilesQuaritch

Ona jest postacią autentyczną, ale reszta to wymysł. Niedawno był na Discovery program w którym wyjaśniono kto był faktycznym mordercą. Facet był lekarzem.

MilesQuaritch

Czepiam się, wiem, ale co to jest fakt autentyczny, a jest może fakt nieautentyczny????? ;-)
Pozdrawiam

MilesQuaritch

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&list=PL9E28F630E93031C9&v=P UFt0l5A14c

Ciekawy dokument dający światło na tą sprawę, która do tej pory nie została wyjaśniona...

Ensire

Właśnie chciałam napisać, że w jednym odcinku "Okrutnych ludzi" było wyjasnienie, ale własnie to zlinkowałaś (zresztą w sumie mówili o tym nawet w dwóch odcinkach, ale w jednym omówiono to bardzo szczegółowo). Na bazie tego odcinka, to jednak chyba możemy powiedzieć, że już została ta sprawa wyjasniona, bo to wszystko tam brzmi bardzo sensownie, przy czym jak dla mnie to ta prawdziwa historia jest dużo ciekawsza niż ta filmowa (wymyślona).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones