Fiona ShawI

Fiona Mary Wilson

7,3
10 301 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Fiona Shaw

Zastanawiam się czemu Fiona ma tak niską ocene. Z pewnością fani Harry'ego Pottera znają ją tylko z roli Petunii no a jak wiadomo nie jest to sympatyczna postać ;/ Ale Fiona to bardzo dobra aktorka. Poprostu często gra czare charaktery. Mi bardzo podobały się jej role w "Czarnej Dalii" i "Annie Kareninie" i "Mojej lewej stopie"

Sidewinder

bardzo dobra aktorka ale te 5 letnie dzieciaczki nie odróżniają fikcji od rzeczywistości i oceniają nie grę aktorska a postać która aktor/aktorka gra
szkoda gadać ....
W samym Potterze była dobra a to tylko jedna z jej świetnych ról !

Bene

Wczorja oglądałem "Triumf miłości" i była tam świetna ;D a z rolą Petunii radzi sobie znakomicie. Nie rozumem czemu aktorka która zagrała tyle dobrych ról ma niższą ocene niż Daniel Radcliffe albo Emma Watson ;(

Sidewinder

TRafiles w sedno..Ma taka role bo glosuja fani HP ktorzy postaci Petunii nie lubia:P(sama jestem fanka HP:P) i oceniaja Fione za jedna postac:P ja dalam jej 8:P heh niezla aktorka:P
Tak samo jest przy Richardzie Griffiths'ie... :(

Hermioneczka

akurat w harrym potterze to sie raczej wykazać nie mogła bo rola jaką grała była bardzo prosta do zagrania (łatwo się gra taki prostą osobowość (nie lubi harrego lubi swoja rodzine))

big_tommy

No ale w "Czarnej Dahlii" jako narkomanka była znakomita ;p Podobała mi się też jej rola w "Mojej lewej stopie"

Sidewinder

Jestem fanką Pottera i nie oceniam jej nisko, przeciwnie. Po co więc generalizować? I chyba nikt normalny nie zaniżałby aktorce oceny, bo gra jędzę w jakimś filmie;) Może po prostu niektórym się jej gra nie podoba? Jak dla mnie jest świetna, ale nie każdy musi moją opinię podzielać. I ja to rozumiem.

babajagna

Żałośni są ci radykalni fani "Pottera" obniżający ocenę tej przecież znakomitej aktorce charakterystycznej. Angaż u Malicka tylko potwierdził klasę Pani Shaw. Podobała mi się w "Obywatelu Wellesie", gdzie wcieliła się w cyniczną i ostrą dziennikarkę.

babajagna

Pocieszę, że działa to też w drugą stronę: na stronie Maggie Smith wyczytałem całkiem niedawno, że "to skandal, że ma tak wysoką średnią - pewnie głosowali na nią fani HP".

Bismarck

Też to widziałem...

Sidewinder

Ja uwielbiam Harrego Pottera, ale mimo to uważam że Fiona Shaw to świetna aktorka. Poza rolą Petunii, ogladałam ją jeszcze w trzech innych filmach i napewno na tym nie poprzestanę.

Sidewinder

Uważam, że to bardzo dobra i wyrazista aktorka, którą da się zauważyć w każdym filmie w jakim gra, nawet jeśli jej rola jest tylko epizodem. Dobra w Harrym Potterze, Czarnej Dalii i Słabym Punkcie. Po raz pierwszy miałem z nią do czynienia oglądając Kamień Filozoficzny.

Sidewinder

Gdzie ona była w Annie Kareninie?

Ona świetnie odegrała rolę ciotki Petunii, idealnie odwzorowywała wredną ciotkę z mojej wyobraźni podczas czytania. Nie ocenia się aktora za samą rolę, tylko jak ją odegrał. Ale to masowe fanowskie zachowanie niestety nie tyczy się tylko kanonu HP...

Everra

Trudno jej nie zauważyć w "Annie Kareninie", chodzi oczywiście o wersje z 1997 ;)

Sidewinder

Dodać jeszcze Ryszarda II, gdzie grała tytułową rolę. :)

Sidewinder

Ja jestem fanką Harrego Pottera i akurat jej kreację Petunii uwielbiam! Bardzo dobra aktorka

Angie_Bangie

Ostatnio z nudów od nowa oglądam HP i jak patrzę na Petunię muszę przyznać - niezły milf ;)

Sidewinder

Zarówno ona, jak i GRIFFITHS byli genialni w hp... jedna mina i już ich nie lubiłeś :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones